Kisaohjelma

Itävallan Special Olympics -talvimaailmankisojen suomalaislajien ohjelma 17.–24.3.2017

Huom! Special Olympics -kisoissa muutokset ohjelmaan ovat hyvin tyypillisiä, joten nämä ovat vain viitteelliset ohjelmat etenkin kellonaikojen osalta.

Perjantai 17.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 5km (p) tasoluokittelu klo 11.00–16.00: Jaakko Salomäki, Jarmo Sarhola, Matti Haatainen, Sari Haatainen, Teemu Toiviainen
  • Lumikenkäily: 100m tasoluokittelu klo 11.00–14.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen, Elisa Aronen

Graz

  • Taitoluistelu: pakollinen ohjelma (taso 1) klo 13.30–19.00: Milena Lumiketo, Hanna Lahtinen
  • Salibandy: 1. tasoluokitteluottelu klo 9.00: Suomi–Itävalta II

Lauantai 18.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 10km (v) kilpailu klo 8.30–11.00: Ville Mäntynen, Jaakko Salomäki, Teemu Toiviainen
  • Lumikenkäily: 200m tasoluokittelu klo 8.30–11.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen, Elisa Aronen

Graz

  • Salibandy: tasoluokitteluotteluita klo 8.30–11.00, Suomen 1. ottelu vs. Tshekki klo 8.30.

Schladming-Rohrmoos

  • Alppihiihto: Super-G tasoluokittelu klo 8.30–12.00: Marco Magi, Jesse Honkonen
  • Lumilautailu: Super-G tasoluokittelu klo 13.00–15.00: Janne Matilainen
  • Avajaiset: klo 19.00–22.00

Sunnuntai 19.3.

Ramsau

  • SIIRRETTY: Maastohiihto: 2,5km (v&p) tasoluokittelu klo 8.30–11.00: Jarmo Sarhola, Matti Haatainen, Sari Haatainen, Veli-Matti Putila
  • SIIRRETTY: Lumikenkäily: 100 m kilpailu klo 15.00–19.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen, Elisa Aronen

Graz

  • Taitoluistelu: pakollinen ohjelma (taso 2) klo 13.30–15.30: Elina Salminen ja 15.30–17.00: Ville-Matias Putila
  • Salibandy: Lohkopelejä klo 10.00–20.00
    • klo 10.00 Suomi–Irlanti
    • klo 13.45 Suomi–Tshekki
    • klo 16.45 Suomi–Sveitsi

Schladming-Rohrmoos

  • Alppihiihto: Super-G kilpailu klo 9.30–12.00: Marco Magi, Jesse Honkonen
  • Lumilautailu: Super-G kilpailu klo 13.00–16.00: Janne Matilainen

Maanantai 20.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 1km (v) tasoluokittelu klo 8.30–13.00: Veli-Matti Putila ja 5km (v&p) kilpailu klo 13.00–16.00: Jaakko Salomäki, Jarmo Sarhola, Matti Haatainen, Sari Haatainen, Teemu Toiviainen
  • Lumikenkäily: 100 m kilpailu klo 15.00–19.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen, Elisa Aronen

Graz

  • Salibandy: Lohkopelejä 8.30–20.00
    • klo 11.30 Suomi–Venäjä
    • klo 18.40 Suomi–Irlanti

Schladming-Rohrmoos

  • Alppihiihto: Suurpujottelu tasoluokittelu klo 8.30–12.00: Bea Westerstråhle, Leevi Salmi, Sanna Sepponen, Erika Rämö, Saga Hänninen, Teo Ruoslahti, Marco Magi, Jesse Honkonen
  • Lumilautailu: Suurpujottelu, tasoluokittelu klo 13.00–16.00: Janne Matilainen

Tiistai 21.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 7,5km (v) kilpailu klo 8.30–12.00: Ville Mäntynen ja 1 km (v) kilpailu klo 12.00–16.00: Veli-Matti Putila
  • Lumikenkäily: 200m kilpailu klo 8.30–11.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen, Elisa Aronen ja 4x100m tasoluokittelu klo 11.00–14.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen

Graz

  • Taitoluistelu: vapaaohjelma (taso 1) klo 15.30–19.00: Milena Lumiketo, Hanna Lahtinen
  • Salibandy: Lohkopelejä klo 8.30–16.00
    • klo 9.00 Suomi–Tshekki
    • PERUTTU: klo 12.45 Suomi–Sveitsi
    • PERUTTU: klo 18.00 Suomi–Venäjä

Schladming-Rohrmoos

  • Alppihiihto: Suurpujottelu, kilpailu klo 8.30–12.00: Bea Westerstråhle, Leevi Salmi, Sanna Sepponen, Erika Rämö, Saga Hänninen, Teo Ruoslahti, Marco Magi, Jesse Honkonen
  • Lumilautailu: Suurpujottelu, kilpailu klo 13.00–16.00: Janne Matilainen

Keskiviikko 22.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 4x1km (v) kilpailu klo 8.30–13.00: Ville Mäntynen, Jaakko Salomäki, Matti Haatainen, Teemu Toiviainen

Graz

  • Taitoluistelu: vapaaohjelma (taso 2, naiset) klo 13.30–16.30: Elina Salminen ja vapaaohjelma (taso 2, miehet) klo 18.00–20.00: Ville-Matias Putila

Schladming-Rohrmoos

  • Alppihiihto: Pujottelu, tasoluokittelu klo 8.30–12.00: Bea Westerstråhle, Leevi Salmi, Sanna Sepponen, Erika Rämö, Saga Hänninen, Teo Ruoslahti

Torstai 24.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 2,5km (v&p) tasoluokittelut klo 8.30–13.00: Jarmo Sarhola, Matti Haatainen, Sari Haatainen, Veli-Matti Putila
  • Lumikenkäily: 4x100m kilpailu klo 11.00–15.00: Sami Korhonen, Aleksi Timonen, Kim Syrjäläinen, Esa Peltonen

Graz

  • Salibandy: Jatkopelejä klo 8.30–20.00
    • klo 17.00 Suomi–Venäjä

Schladming-Rohrmoos

  • Alppihiihto: Pujottelu, kilpailu klo 8.30–12.00: Bea Westerstråhle, Leevi Salmi, Sanna Sepponen, Erika Rämö, Saga Hänninen, Teo Ruoslahti

Perjantai 25.3.

Ramsau

  • Maastohiihto: 2,5km (v&p) kilpailut klo 8.30–13.00: Jarmo Sarhola, Matti Haatainen, Sari Haatainen, Veli-Matti Putila

Graz

  • Salibandy: Jatkopelejä klo 8.30–13.00
    • klo 10.30 Suomi–Tshekki
  • Päättäjäiset: klo 19.00–22.00