VI Energia-Boccia, Harjavalta 20.5.2023
Jokilaakson Liikkujat järjesti VI Energia-Boccia -kilpailun lauantaina 20. toukokuuta 2023 Harjavallassa Vinnarin koulun kentällä.
Luokat 2–3 (6 paria)
- KUKKO Team Rauman Inva (Marko Ylikleemola/Hannu Santala) 19 p
- Jokilaakson Liikkujat I (Samuli Palmu/Heikki Suutari) 13 p
- Jokilaakson Liikkujat III (Harry Haapanen/Simo Suomi) 12 p
- Jokilaakson Liikkujat II (Mikko Laiho/Jari Peltonen) 9 p
- Jokilaakson Liikkujat IV (Mika Taimi/Jouni Nordlund) 6 p
- Jokilaakson Liikkujat V (Sanna-Kaisa Virtanen/Airi Hyötilä) 1 p
Naiset (9 paria)
- Mäntän Inva I (Hilkka Flyktman/Onerva Uuttera) 12 p (pikkup. +41)
- Seinäjoen Seudun Inva/Kauhajoen Inva (Ritva Pohjola/Tuula Hakola) 12 p (pikkup. +14)
- Kurikan Inva (Sirpa Arokallio/Anna-Liisa Männikkö) 9 p
- Eurajoen Eläkkeensaajat I (Pirjo Helenius/Tarja Salovaara) 8 p
- Harjavallan Seudun Eläkkeensaajat (Margit Hakahuhta/Kaija Ojala) 7 p (pikkup. -11)
- Mäntän Inva II (Pirkko Hyytiäinen/Tellervo Salminen) 7 p (pikkup. -18)
- Rauman Eläkkeensaajat II (Ritva Makkonen/Taina Mäkilä) 6 p (pikkup. -7)
- Eurajoen Eläkkeensaajat II (Raija Uusi-Marttila/Pari sairastui) 6 p (pikkup. -8)
- Rauman Eläkkeensaajat I (Terttu Mäkisalo/Tuija Leino) 5 p
Yleinen (12 paria)
Alkulohko 1
- Rauman ES I (Martti Leino/Heimo Tolvanen) 9 p
- Seinäjoen Seudun Inva (Lauri Harjamäki/Jussi Pohjola) 8 p
- Eurajoen ES I (Raimo Järvi/Tarmo Kallionpää) 5 p
- Meri-Porin ES (Jorma Stenroos/Kari Pelamo) 4 p
- Eurajoen ES IV (Pekka Nurmi/Harri Mäkinen) 2 p (pikkup. -8)
- Jokilaakson Liikkujat (Kauko Ojala/Paavo Salmi) 2 p (pikkup. -19)
Alkulohko 2
- Eurajoen ES III (Teemu Jussinoja/Irmo Salomäki) 8 p
- Rauman ES II (Jorma Makkonen/Toivo Mäkilä) 7 p (pikkup. +15)
- KUKKO Team Rauman Inva (Pentti Mäkilä/Kari Hokkanen) 7 p (pikkup. +13)
- Eurajoen ES II (Aimo Mattila/Markku Kiikola) 6 p
- Mäntän Inva (Pertti Gustafsson/Risto Lepistö) 1 p (pikkup. -15)
- Eurajoen ES V (Seppo Mäkinen/Kari Krannila) 1 p (pikkup. -18)
Finaali
- KUKKO Team Rauman Inva (Pentti Mäkilä/Kari Hokkanen) 8 p
- Rauman ES II (Jorma Makkonen/Toivo Mäkilä) 7 p
- Rauman ES I (Martti Leino/Heimo Tolvanen) 4 p (pikkup. +2)
- Seinäjoen Seudun Inva (Lauri Harjamäki/Jussi Pohjola) 4 p (pikkup. -3)
- Eurajoen ES I (Raimo Järvi/Tarmo Kallionpää) 4 p (pikkup. -8)
- Eurajoen ES III (Teemu Jussinoja/Irmo Salomäki) 3 p