Keilacup 2019–2020, 3. osakilpailu, Oulu 9.11.2019
Näkö-, kehitys- ja liikuntavammaisille sekä elinsiirron saaneille keilaajille suunnatun Keilacup-kilpailusarjan kolmas osakilpailu käytiin lauantaina 9. marraskuuta 2019 Oulun keilahallissa.
A-luokka
- Seppo Virkkunen VSN/FSB 205 268 172 193 213 176 1227
- Tuomo Kukkohovi Oulu KV/Agents 178 201 216 172 200 181 1148
- Tatu Koivukangas Oulu KV/DC 173 190 205 175 176 198 1117
- Markku Yrjänheikki LMM/Ounaskeila 168 161 167 211 181 162 1050
- Kari Sipi PHN/BAY 151 151 168 158 177 155 960
- Rainer Nissinen UUMU/Tuubi-71 130 141 176 147 177 170 941
- Janne Tirronen UUMU/TBT 184 148 141 133 133 184 923
B-luokka
- Hannu Ouvinen UUMU/OB 145 183 203 203 180 202 1116
- Kari Halme Lahti KV/BAY 169 183 152 189 160 148 1001
- Veikko Ranta TSN/Seiskat 140 187 188 150 177 147 989
- Ville Vappula Lahti KV/BAY 145 143 148 163 157 169 925
- Ville Mukkala Kajaani KV/VuoBo 132 137 197 163 102 168 899
- Pertti Kinnunen PHN/VAU Keila 135 137 162 177 131 150 892
- Johanna Koskinen Oulu KV/Agents 147 124 176 153 119 167 886
- Reima Valminen PHN/VAU Keila 161 116 177 131 139 154 878
- Esko Jäntti KSK/Sepot-JKL 119 140 99 168 168 154 848
- Ukko Törmänen ROKV/O-K 144 126 151 118 174 131 844
- Oskari Hoppula Rovaniemi/Startti-Rollo 133 136 170 120 146 134 839
- Aaro Pylkkänen Mikkelin Inv./St. Michel Bowlers 118 121 147 126 168 159 839
- Olavi Rautiainen UUMU/VAU Keila 131 144 161 91 147 146 820
- Sari Isaksson KSK/GB 122 104 119 129 162 145 781
- Ritva Peltokangas EPN/VAU Keila 120 123 116 116 120 108 703
C-luokka
- Perttu Koskinen Oulu KV/Agents 218 123 174 181 134 160 990
- Henna Kokko Vantaa KV/SP 152 147 197 152 117 159 924
- Samuli Pietilä ROKV/Startti-Rollo 169 134 134 146 117 152 852
- Juuso Laakso Siniset 123 151 147 135 136 144 836
- Toni Vainio EPN/VPS 154 126 128 138 109 164 819
- Tapani Syrjä TSN/Startti-Tre 131 155 121 113 108 148 776
- Kai Tyni Kuusamon Kiva/KEV 139 123 124 134 100 144 764
- Antti Jamisto Kuusamon Kiva/KEV 132 116 126 135 142 96 747
- Matti Myllyniemi EPN/VAU Keila 131 129 112 104 111 149 736
- Leena Yrjänäinen TSN/Seiskat 96 124 110 133 116 129 708
- Arto Hannula Kuusamon Kiva/KEV 108 133 103 146 112 105 707
- Leo Ukskoski Seiskat 102 99 150 111 134 90 686
- Reijo Hällbacka Kurikan Inv./VAU Keila 84 129 119 109 103 106 650
D-luokka
- Elmeri Haukikari Turku/TPS 145 124 140 141 191 153 894
- Anne Lämsä Kuusamon Kiva/KEV 128 127 145 137 104 126 767
- Teemu Hanhela Kuusamon Kiva/KEV 128 98 156 160 107 100 749
- Peter Rökman EPN/VAU Keila 98 110 134 89 129 158 718
- Kyösti Säkkinen Kuusamon Kiva/KEV 72 85 108 106 139 187 697
- Tuukka Juntunen Oulu KV/Agents 130 117 130 84 109 104 674
- Martti Yläpelto EPN/VAU Keila 127 117 138 102 95 95 674
- Heli Peuraniemi Kuusamon Kiva/KEV 106 127 91 98 134 112 668
- Marika Kukkohovi Oulu KV/OLS 94 90 126 102 128 122 662
- Kari Orava Oulu KV/Harrastajat-Oulu 102 84 113 109 123 130 661
- Niina Syväniemi Kuusamon Kiva/KEV 84 115 112 113 91 133 648
- Markku Murtovaara Kuusamon Kiva/KEV 83 93 98 91 121 93 579
- Merja Murtovaara Kuusamon Kiva/KEV 103 114 96 110 80 72 575
- No Name Kuusamon Kiva/KEV 104 77 97 99 109 74 560
- Teemu Auer Rovaniemi/Startti-Rollo 47 63 63 85 34 47 339
E-luokka
- Lauri Mäkinen KSK/VAU Keila 69 96 80 125 81 126 577
- Teuvo Karjalainen KuuKV/KEV 83 88 115 81 110 94 571
- Mikko Kumpula KuuKV/KEV 73 89 92 103 105 76 538
- Kimmo Koskela KuuKV/KEV 106 82 82 97 69 87 523
- Kerstin Maksimainen KSK/VAU Keila 97 92 100 78 60 87 514
- Marko Törmänen KuuKV/KEV 80 68 77 92 75 82 474
- Terttu Tyni EPN/VAU Keila 90 79 65 77 55 91 457
- Sinikka Hautalahti KSK/VAU Keila 55 56 52 63 64 82 372