Jäsenyhdistykset ja -seurat

Päivitä jäsenyhdistyksesi tai -seurasi yhteystiedot sähköisellä jäsentietojen päivityslomakkeella

Paikallisyhdistykset

  1. Akaan Seudun Invalidit ry
  2. Erityislasten Omaiset ELO ry
  3. ESPIN - Espoon Invalidit ry
  4. Espoon Kehitysvammatuki ry
  5. Etelä-Karjalan Munuais- ja maksayhdistys ry
  6. Etelä-Pohjanmaan Munuais- ja maksayhdistys ry
  7. Etelä-Pohjanmaan Näkö ry
  8. Etelä-Saimaan CP-yhdistys ry
  9. Etelä-Saimaan Invalidit ry
  10. Etelä-Savon CP-yhdistys ry
  11. Etelä-Savon Munuais- ja maksayhdistys ry
  12. Etelä-Savon Näkövammaiset ry
  13. Euran Seudun Invalidit ry
  14. Forssan Seudun Invalidit ry
  15. Forssan Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  16. Forssan Seudun Näkövammaiset ry
  17. Fysioterapia-alan Näkövammaiset ry
  18. Haapajärven Invalidit ry
  19. Haapajärven erkat ry
  20. Haapaveden Reuma ja Tules ry
  21. Harjavallan Seudun Invalidit ry
  22. Harjavallan Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  23. Heinolan Seudun Invalidit ry
  24. Helsingin Invalidien Yhdistys ry
  25. Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset ry
  26. Helsingin Kehitysvammatuki 57 ry
  27. Huittisten Seudun Invalidit ry
  28. Hyvinkään Invalidit ry
  29. Hämeenlinnan Seudun Invalidit ry
  30. Hämeenlinnan Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  31. Härmäin Invalidit ry
  32. Iisalmen Invalidit ry
  33. Ikaalisten Invalidit ry
  34. Ilmajoen Invalidit ry
  35. Ilomantsin-Tuupovaaran Kehitysvammaisten Tuki ry
  36. Imatran Invalidit ry
  37. Imatran Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry.
  38. Itä-Savon munuais- ja maksapotilaat ry
  39. Jaatinen ry
  40. Jakobstadsnejdens Invalider - Pietarsaaren Seudun Invalidit ry
  41. Jalasjärven Kehitysvammaisten Tuki ry
  42. Joensuun Seudun Invalidit ry
  43. Jyväskylän Seudun Invalidit ry
  44. Jämsänjokilaakson Invalidit ry
  45. Järviseudun Invalidit ry
  46. Kaakkois-Suomen Näkövammaiset ry
  47. Kainuun Munuais- ja maksayhdistys ry
  48. Kainuun Näkövammaiset ry
  49. Kajaanin Kehitysvammaisten Tuki ry
  50. Kalajoen Kehitysvammaisten Tuki ry
  51. Kangasalan Invalidit ry
  52. Kankaanpään Seudun Invalidit ry
  53. Kanta-Hämeen CP-yhdistys ry
  54. Kanta-Hämeen munuais- ja maksayhdistys KAMUSI ry
  55. Kanta-Hämeen Näkövammaiset ry
  56. Karkkilan Seudun Invalidit ry
  57. Karstulan Seudun Invalidit ry
  58. Kauhajoen Invalidit ry
  59. Kauhajoen Kehitysvammaisten Tuki ry
  60. Kauhavan Invalidit ry
  61. Kemin Seudun Invalidit ry
  62. Keski-Suomen CP-yhdistys ry
  63. Keski-Suomen Kehitysvammaisten Tuki ry
  64. Keski-Suomen munuais- ja maksayhdistys KEMUSI ry
  65. Keski-Suomen Näkövammaiset ry
  66. Keski-Uudenmaan Kehitysvammaisten Tuki ry
  67. Keski-Uudenmaan Näkövammaiset ry
  68. Keurusseudun Invalidit ry
  69. Kirkkonummen Kehitysvammaisten Tuki ry
  70. Kirkkonummen Seudun Invalidit ry
  71. Kiuruveden Invalidit ry
  72. Koillis-Lapin Invalidit ry
  73. Kokkolan Kehitysvammaisten Tuki ry
  74. Kokkolan Seudun Invalidit ry
  75. Kotkan Seudun Invalidit ry
  76. Kouvolan Seudun Invalidit ry
  77. Kouvolan Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  78. Kuhmon Invalidit ry
  79. Kuopion Invalidit ry
  80. Kurikan Invalidit ry
  81. Kurikan Kehitysvammaisten Tukiyhdistys ry
  82. Kuusamon Kehitysvammaisten Tuki ry
  83. Kymenlaakson munuais- ja maksayhdistys ry
  84. Kyrönmaan Invalidit ry
  85. Kyrösjärven Seudun Näkövammaiset ry
  86. Lahden Seudun CP-yhdistys ry
  87. Lahden Seudun Invalidit ry
  88. Lahden Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  89. Lapin Neuroyhdistys ry
  90. Lapin munuais- ja maksayhdistys ry
  91. Lapin Näkövammaiset ry
  92. Lappeenrannan Kehitysvammaisten Tuki ry
  93. Leppävirran Invalidit ry
  94. Lieksan Seudun Invalidit ry
  95. Lohjan Seudun Invalidit ry
  96. Loviisan Seudun Invalidit – Lovisanejdens Invalider ry
  97. Luoteis-Lapin Invalidit ry
  98. Lylmi ry
  99. Mikkelin Seudun Invalidit ry
  100. Mikkelin Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  101. Mikkelin Seudun Sydänyhdistys ry
  102. Mäntän Seudun Invalidit ry
  103. Mäntän seudun Näkövammaiset ry
  104. Nilsiän Invalidit ry
  105. Nokian Invalidit ry
  106. Nokian Näkövammaiset ry
  107. Noormarkun Seudun Invalidit ry
  108. Nurmijärven Invalidit ry
  109. Nurmijärven Kehitysvammaisten Tuki ry
  110. Opaskoirayhdistys ry
  111. OUKALI, Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun lihastautiyhdistys ry.
  112. Oulaisten Seudun Invalidit ry
  113. Oulun Invalidien Yhdistys ry
  114. Oulun Kehitysvammaisten Tuki ry
  115. Oulun Seudun CP-yhdistys ry
  116. Pargas Invalider rf - Paraisten Invalidit ry
  117. Pieksämäen Invalidit ry
  118. Pirkanmaan CP-yhdistys ry
  119. Pirkanmaan Munuais- ja maksayhdistys PirMu ry
  120. Pohjanmaan Näkövammaiset ry
  121. Pohjois-Karjalan Näkövammaiset ry
  122. Pohjois-Pohjanmaan Näkövammaiset ry
  123. Pohjois-Savon Munuais- ja maksayhdistys ry
  124. Pohjois-Savon Näkövammaiset ry
  125. Pohjois-Suomen Munuais- ja maksayhdistys ry
  126. Porin Seudun CP-yhdistys ry
  127. Porin Seudun Invalidit ry
  128. Porin Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  129. Porvoon Invalidit - Borgå Invalider ry
  130. Posion Invalidit ry
  131. Päijät-Hämeen Epilepsiayhdistys ry
  132. Päijät-Hämeen munuais- ja maksayhdistys ry
  133. Päijät-Hämeen Näkövammaiset ry
  134. Raahen Seudun Invalidit ry
  135. Raision Seudun Invalidit ry
  136. Rantasalmen Kehitysvammaisten Tuki ry
  137. Ranuan Invalidit ry
  138. Rauman Invalidit ry
  139. Rautavaaran Invalidit ry
  140. Rautjärven Seudun Invalidit ry
  141. Reisjärven Invalidit ry
  142. Riihimäen Seudun Invalidit ry
  143. Rovaniemen Invalidit ry
  144. Rovaniemen Kehitysvammaisten Tuki ry
  145. Ruokolahden Invalidit ry
  146. Ruukin Invalidit ry
  147. Saarijärven Invalidit ry
  148. Salon Invalidit ry
  149. Satakunnan munuais- ja maksayhdistys ry
  150. Satakunnan Näkövammaiset ry
  151. Savitaipaleen Seudun Invalidit ry
  152. Savonlinnan Seudun Invalidit ry
  153. Seinäjoen Seudun Invalidit ry
  154. Seinäjoen Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  155. Selkäydinvammaiset Akson ry
  156. Siilinjärven Invalidit ry
  157. Sodankylän Invalidiyhdistys ry
  158. Someron Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  159. Sonkajärven Invalidit ry
  160. Sorviston kyläyhdistys ry
  161. Sotkamon Kehitysvammaisten Tuki ry
  162. Suomen Kuurosokeat ry
  163. Suomen Perthes ry
  164. Suomenselän Invalidit ry
  165. Suonenjoen Seudun Invalidit ry
  166. Sydän- ja keuhkosiirrokkaat - SYKE ry
  167. Sysmän Kehitysvammaisten Tuki ry
  168. Tampereen Kehitysvammaisten Tuki ry
  169. Tampereen Seudun Invalidit ry
  170. Tampereen Seudun Näkövammaiset ry
  171. Teuvan Invalidit ry
  172. Tornion Invalidit ry
  173. Turun Seudun Invalidit ry
  174. Turun Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  175. Turun Seudun Nivelyhdistys ry - Åbonejdens Förening för Ledpatienter rf
  176. Ulvilan Seudun Invalidit ry
  177. Uudenmaan CP-yhdistys - Nylands CP-förening ry
  178. Uudenmaan munuais- ja maksayhdistys UUMU ry
  179. Vaalan Kehitysvammaisten Tukiyhdistys
  180. Vaasanseudun Invalidit - Vasanedjens Invalider ry
  181. Vaasanseudun munuais- ja maksayhdistys ry
  182. Vaasan Vammaisurheilu ja -liikunta ry
  183. Vakka-Suomen Invalidit ry
  184. Valkeakosken Näkövammaiset ry
  185. Valkeakosken Seudun Invalidit ry
  186. Valkeakosken Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
  187. Vammalan Invalidit ry
  188. Vantaan Autismi- ja Asperger-yhdistys ry
  189. Vantaan Invalidit ry
  190. Vantaan Kehitysvammaisten Tuki ry
  191. Varkauden Invalidit ry
  192. Varkauden Kehitysvammaisten Tuki ry
  193. Varsinais-Suomen Munuais- ja maksayhdistys ry
  194. Varsinais-Suomen Näkövammaiset ry
  195. Vihdin Invalidit ry
  196. Viitasaaren Invalidit ry
  197. Virtain Näkövammaiset ry
  198. Ylitornion Invalidit ry
  199. Ylivieskan Invalidit ry
  200. Äetsän Invalidit ry
  201. Äänekosken Seudun Invalidit ry

Urheiluseurat

  1. Aisti Sport ry
  2. Cycle Club Helsinki ry
  3. Espoon Tapiot ry
  4. FBT Karhut United ry
  5. FC Kontu ry
  6. Funky Team ry
  7. Harjavallan Boccia ry
  8. Haukiputaan Veikot ry
  9. Hyvinkään Judoseura
  10. Iin Yritys ry
  11. Jalasjärven Naisvoimistelijat ry
  12. Jokilaakson Lentopallo ry
  13. Kartanon Ratsastajat KARAT ry
  14. Kauhajoen Karhu ry
  15. Kelkkajääkiekkoseura SHT - Sledgehammers ry
  16. Laitilan Jyske ry
  17. Lappeenrannan Judoseura Kamiza
  18. Liedon Parma / yleisurheilujaosto
  19. Näpäjä ry
  20. Old Power ry
  21. Oulun Lohet
  22. Oulun Miekkailuseura
  23. Pieksämäen Veikot ry
  24. Piili ry
  25. Pirkanmaan pyörätuolitanssijat ry
  26. Porin Tarmo ry
  27. PuHu Juniorit ry
  28. Salibandyseura TVA ry
  29. Salon Vilpas ry
  30. SB Welhot ry
  31. Seinäjoen Seudun Urheilijat SSU ry
  32. Sport Club Vantaa
  33. Suomen Maalipalloyhdistys ry
  34. Suomen Proteesilätkä SUPRA - Finnish Amputee Hockey Association FAHA ry
  35. Suomen Pyörätuolitanssiliitto ry - Finska Rullstolsdansförbundet rf
  36. Taekwondourheilijat 2011 ry
  37. Tampereen Pallo-Veikot
  38. Tikkurilan Judokat ry
  39. Turun Palloseura Salibandy ry
  40. Turun Pursiseura ry
  41. Uimaseura Kangasalan Kuohu ry
  42. Vammalan Seudun Voima
  43. Vantaan Salamat ry
  44. Varala-Tiimi ry
  45. Vihdin Taitoluistelijat ry
  46. Voimistelu- ja urheiluseura Palokan Pyry ry
  47. ZZ Toivala ry
  48. Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry

Kannatusjäsenet

  1. Förbundet Finlands Svenska Synskadade

(päivitetty 11.1.2018)