CP-jalkapallon MM-kilpailut

CP-jalkapallon maailmanmestaruuskilpailut pelataan 2.–19. heinäkuuta 2019 Espanjan Sevillassa. Suomi sai paikan MM-kilpailuihin Tanskan jätettyä paikkansa käyttämättä.

Alkulohkot

  • Lohko A: Brasilia, Englanti, Venezuela, Saksa
  • Lohko B: Yhdysvallat, Irlanti, Iran, Suomi
  • Lohko C: Ukraina, Argentiina, Australia, Espanja
  • Lohko D: Hollanti, Venäjä, Kanada, Thaimaa

Otteluohjelma (ajat Espanjan aikaa, eli tunnin Suomea jäljessä)

Lauantai 6.7.

  • 20.00 Lohko C: Argentiina–Espanja

Sunnuntai 7.7.

  • 09.00 Lohko C: Ukraina–Australia
  • 11.00 Lohko D: Venäjä–Thaimaa
  • 19.00 Lohko D: Hollanti–Kanada

Maanantai 8.7.

  • 09.00 Lohko A: Englanti–Saksa
  • 11.00 Lohko A: Brasilia–Venezuela
  • 19.00 Lohko B: Irlanti–Suomi
  • 21.00 Lohko B: Yhdysvallat–Iran

Tiistai 9.7.

  • 09.00 Lohko D: Thaimaa–Hollanti
  • 11.00 Lohko D: Kanada–Venäjä
  • 19.00 Lohko C: Espanja–Ukraina
  • 21.00 Lohko C: Australia–Argentiina

Keskiviikko 10.7.

  • 09.00 Lohko B: Suomi–USA
  • 11.00 Lohko B: Iran–Irlanti
  • 19.00 Lohko A: Saksa–Brasilia
  • 21.00 Lohko A: Venezuela–Englanti

Torstai 11.7.

  • 11.00 Lohko C: Australia–Espanja
  • 11.10 Lohko C: Ukraina–Argentiina
  • 19.00 Lohko D: Kanada–Thaimaa
  • 19.10 Lohko D: Hollanti–Venäjä

Perjantai 12.7.

  • 11.00 Lohko A: Venezuela–Saksa
  • 11.10 Lohko A: Brasilia–Englanti
  • 19.00 Lohko B: Iran–Suomi
  • 19.10 Lohko B: Irlanti–Yhdysvallat

Lauantai 13.7.

  • 09.00 Sijoitusottelu, sijat 9–16: C3–D4
  • 11.00 Sijoitusottelu, sijat 9–16: D3–C4
  • 19.00 Puolivälierä: C1–D2
  • 21.00 Puolivälierä: D1–C2

Sunnuntai 14.7.

  • 09.00 Sijoitusottelu, sijat 9–16: A3–B4
  • 11.00 Sijoitusottelu, sijat 9–16: B3–A4
  • 19.00 Puolivälierä: A1–B2
  • 21.00 Puolivälierä: B1–A2

Tiistai 16.7.

  • 09.00 Sijoitusottelu, sijat 13–16: C3/D4–A3/B4
  • 09.10 Sijoitusottelu, sijat 13–16: D3/C4–B3/A4
  • 11.00 Sijoitusottelu, sijat 9–12: C3/D4–A3/B4
  • 11.10 Sijoitusottelu, sijat 9–12: D3/C4–B3/A4
  • 19.00 Sijoitusottelu, sijat 5–8: C1/D2–A1/B2
  • 19.10 Sijoitusottelu, sijat 5–8: D1/C2–B1/A2
  • 21.00 Välierä: C1/D2–A1/B2
  • 21.10 Välierä: D1/C2–B1/A2

Torstai 18.7.

  • 11.00 Sijoitusottelu, sijat 15–16
  • 11.10 Sijoitusottelu, sijat 13–14
  • 19.00 Sijoitusottelu, sijat 11–12
  • 19.10 Sijoitusottelu, sijat 9–10

Perjantai 19.7.

  • 11.00 Sijoitusottelu, sijat 7–8
  • 11.10 Sijoitusottelu, sijat 5–6
  • 19.00 Pronssiottelu
  • 21.00 Loppuottelu

Lisätiedothttps://www.ifcpf.com/