2015: Maalipallon EM-kilpailut, Kaunas, Liettua 5.–12.7.
MIEHET
Alkulohko A
- Tšekki–Slovenia 14–8 (6–4)
- Liettua–Saksa 12–2 (12–2)
- Ruotsi–Tšekki 2–5 (1–2)
- Slovenia–Liettua 7–17 (5–9)
- Saksa–Ruotsi 3–13 (3–9)
- Slovenia–Ruotsi 4–12 (3–4)
- Liettua–Tšekki 4–5 (1–3)
- Saksa–Slovenia 6–0 (3–0)
- Ruotsi–Liettua 6–14 (0–9)
- Tšekki–Saksa 10–4 (6–3)
Lohkon loppujärjestys
- Tšekki 4 4 0 0 34–18 12
- Liettua 4 3 0 1 47–20 9
- Ruotsi 4 2 0 2 33–26 6
- Saksa 4 1 0 3 15–35 3
- Slovenia 4 0 0 4 19–49 0
Alkulohko B
- Turkki–Belgia 9–5 (4–3)
- Suomi–Espanja 9–1 (4–0)
- Turkki–Ukraina 7–8 (2–3)
- Belgia–Suomi 4–8 (1–4)
- Ukraina–Espanja 13–3 (9–3)
- Espanja–Belgia 5–10 (3–4)
- Ukraina–Suomi 3–7 (2–1)
- Espanja–Turkki 1–5 (1–2)
- Belgia–Ukraina 7–8 (4–2)
- Suomi–Turkki 6–10 (5–7)
Lohkon loppujärjestys
- Suomi 4 3 0 1 30–18 9
- Turkki 4 3 0 1 31–20 9
- Ukraina 4 3 0 1 32–24 9
- Belgia 4 1 0 3 26–30 3
- Espanja 4 0 0 4 10–37 0
Puolivälierät
- Tšekki–Belgia 10–4 (8–3)
- Turkki–Ruotsi 5–4 (3–2)
- Suomi–Saksa 11–1 (7–0)
- Liettua–Ukraina 13–8 (4–6)
Sijoitusottelu, sijat 9–10
- Slovenia–Espanja 11–6 (3–3)
Sijoitusottelu, sijat 5–8
- Ukraina–Saksa 5–6 (2–3)
- Ruotsi–Belgia 1–8 (1–4)
Välierät
- Tšekki–Turkki 8–10 (3–6)
- Suomi–Liettua 13–5 (4–1)
Sijoitusottelu, sijat 7–8
- Ukraina–Ruotsi 8–12
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Saksa–Belgia 13–4
Pronssiottelu
- Tšekki–Liettua 5–15 (5–8)
Loppuottelu
- Turkki–Suomi 9–8 (3–4)
Loppusijoitukset: 1) Turkki, 2) Suomi, 3) Liettua, 4) Tšekki, 5) Saksa, 6) Belgia, 7) Ruotsi, 8) Ukraina, 9) Slovenia, 10) Espanja
Ukraina, Slovenia ja Espanja putosivat B-sarjaan.
NAISET
Alkulohko X
- Suomi–Tanska 3–4 (2–3)
- Saksa–Ruotsi 4–4 (4–3)
- Tanska–Venäjä 2–9 (0–5)
- Ruotsi–Suomi 2–4 (0–2)
- Venäjä–Saksa 4–0 (2–0)
- Ruotsi–Venäjä 4–7 (1–6)
- Suomi–Saksa 2–0 (1–0)
- Tanska–Ruotsi 3–3 (1–3)
- Venäjä–Suomi 5–2 (2–0)
- Saksa–Tanska 5–5 (3–4)
Lohkon loppujärjestys
- Venäjä 4 4 0 0 25–8 12
- Suomi 4 2 0 2 11–11 6
- Tanska 4 1 2 1 14–20 5
- Ruotsi 4 0 2 2 13–18 2
- Saksa 4 0 2 2 9–15 2
Alkulohko Y
- Israel–Espanja 7–1 (6–1)
- Turkki–Ukraina 7–1 (3–0)
- Kreikka–Israel 1–1 (1–0)
- Espanja–Turkki 1–11 (1–7)
- Ukraina–Kreikka 4–1 (3–0)
- Turkki–Israel 9–7 (6–3)
- Espanja–Kreikka 3–9 (3–6)
- Israel–Ukraina 4–3 (3–3)
- Kreikka–Turkki 2–12 (2–12)
- Ukraina–Espanja 10–3 (4–1)
Lohkon loppujärjestys
- Turkki 4 4 0 0 39–11 12
- Israel 4 2 1 1 19–14 7
- Ukraina 4 2 0 2 18–15 6
- Kreikka 4 1 1 2 13–20 4
- Espanja 4 0 0 4 8–37 0
Puolivälierät
- Venäjä–Kreikka 5–0 (3–0)
- Israel–Tanska 6–4 (4–1)
- Turkki–Ruotsi 5–0 (1–0)
- Suomi–Ukraina 3–4 rh. (2–2)
Sijoitusottelu, sijat 9–10
- Saksa–Espanja 3–2 (2–2) ja.
Sijoitusottelu, sijat 5–8
- Suomi–Ruotsi 1–2 (1–1)
- Tanska–Kreikka 3–2 (0–1) ja.
Välierät
- Venäjä–Israel 6–3 (3–2)
- Turkki–Ukraina 12–2 (2–1)
Sijoitusottelu, sijat 7–8
- Suomi–Kreikka 2–1 (2–1)
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Ruotsi–Tanska 9–2
Pronssiottelu
- Israel–Ukraina 4–5 (1–2)
Loppuottelu
- Venäjä–Turkki 0–5 (0–4)
Loppusijoitukset: 1) Turkki, 2) Venäjä, 3) Ukraina, 4) Israel, 5) Ruotsi, 6) Tanska, 7) Suomi, 8) Kreikka, 9) Saksa, 10) Espanja
Kreikka, Saksa ja Espanja putosivat B-sarjaan.