2016: Maalipallon B-sarjan EM-kilpailut, Maia, Portugali 4.–8.10.
Miehet
Lohko A
- Iso-Britannia–Israel 13–3
- Ukraina–Puola 15–5
- Venäjä–Iso-Britannia 5–15
- Israel–Puola 12–7
- Ukraina–Venäjä 14–4
- Puola–Iso-Britannia 9–19
- Ukraina–Israel 11–1
- Venäjä–Puola 5–8
- Ukraina–Iso-Britannia 8–6
- Israel–Venäjä 10–4
Lohko A:n lopputilanne
- Ukraina 4 4 0 0 48–16 12
- Iso-Britannia 4 3 0 1 53–25 9
- Israel 4 2 0 2 26–35 6
- Puola 4 1 0 3 29–51 3
- Venäjä 4 0 0 4 18–47 0
Lohko B
- Portugali–Espanja 5–8
- Unkari–Slovenia 7–14
- Tanska–Espanja 4–8
- Portugali–Unkari 6–5
- Slovenia–Tanska 7–5
- Espanja–Unkari 14–8
- Slovenia–Portugali 8–7
- Tanska–Unkari 9–10
- Espanja–Slovenia 3–6
- Tanska–Portugali 6–7
Lohko B:n lopputilanne
- Slovenia 4 4 0 0 35–22 12
- Espanja 4 3 0 1 33–23 9
- Portugali 4 2 0 2 25–27 6
- Unkari 4 1 0 3 30–44 3
- Tanska 4 0 0 4 24–32 0
Sijoitusottelu, sijat 9–10
- Tanska–Venäjä 13–10
Puolivälierät
- Ukraina–Unkari 15–5
- Espanja–Israel 3–6
- Iso-Britannia–Portugali 12–2
- Slovenia–Puola 9–8
Sijoitsuottelut, sijat 5–8
- Espanja–Puola 10–9
- Portugali–Unkari 5–8
Välierät
- Ukraina–Israel 12–8
- Slovenia–Iso-Britannia 7–9
Sijoitusottelu, sijat 7–8
- Puola–Portugali 7–5
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Espanja–Unkari 6–10
Pronssiottelu
- Israel–Slovenia 5–7
Loppuottelu
- Ukraina–Iso-Britannia 14–6
Loppusijoitukset: 1) Ukraina, 2) Iso-Britannia, 3) Slovenia, 4) Israel, 5) Unkari, 6) Espanja, 7) Puola, 8) Portugali, 9) Tanska, 10) Venäjä
Ukraina, Iso-Britannia ja Slovenia nousivat A-sarjaan.
Naiset
Lohko X
- Unkari–Portugali 10–6
- Iso-Britannia–Ranska 13–3
- Kreikka–Unkari 7–2
- Portugali–Ranska 0–10
- Kreikka–Iso-Britannia 4–6
- Kreikka–Portugali 10–0
- Unkari–Iso-Britannia 0–10
- Kreikka–Ranska 13–3
- Iso-Britannia–Portugali 10–0
- Unkari–Ranska 11–11
Lohko X:n lopputilanne
- Iso-Britannia 4 4 0 0 39–7 12
- Kreikka 4 4 0 1 34–11 9
- Ranska 4 1 1 2 27–37 4
- Unkari 4 1 1 2 23–34 4
- Portugali 4 0 0 4 6–40 0
Lohko Y
- Espanja–Belgia 6–5
- Belgia–Hollanti 5–4
- Saksa–Espanja 11–1
- Saksa–Hollanti 9–2
- Espanja–Hollanti 2–4
- Saksa–Belgia 10–0
Lohko Y:n lopputilanne
- Saksa 3 3 0 0 30–3 9
- Hollanti 3 1 0 2 10–16 3
- Belgia 3 1 0 2 10–20 3
- Espanja 3 1 0 2 9–20 3
Puolivälierät
- Iso-Britannia–Espanja 10–0
- Hollanti–Ranska 14–7
- Kreikka–Belgia 6–0
- Saksa–Unkari 10–0
Sijoitusottelut, sijat 5–8
- Belgia–Ranska 8–5
- Espanja–Unkari 10–0
Välierät
- Iso-Britannia–Hollanti 11–1
- Saksa–Kreikka 3–2
Sijoitusottelu, sijat 7–8
- Unkari–Ranska 8–13
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Belgia–Espanja 1–6
Pronssiottelu
- Hollanti–Kreikka 1–7
Loppuottelu
- Iso-Britannia–Saksa 4–1
Loppujärjestys: 1) Iso-Britannia, 2) Saksa, 3) Kreikka, 4) Hollanti, 5) Espanja, 6) Belgia, 7) Ranska, 8) Unkari, 9) Portugali
Iso-Britannia, Saksa ja Kreikka nousivat A-sarjaan.