Paragilityn MM-kilpailut, Tattendorf, Itävalta 24.–27.8.2017
Paragilityn maailmanmestaruuskilpailut järjestettiin 24.–27. elokuuta 2017 Itävallan Tattendorfissa. Suomesta kisoihin osallistui viisi urheilijaa ja kaikkiaan yhdeksän koiraa. Marika Ruohonen voitti G3-luokan kultaa australiankelpiensä Zalaman kanssa. Jonna Malmberg ja Ropperi sijoittuivat hopealle sekä Saila Tiainen ja Mimmi pronssille G6-luokassa.
Hyppyrata 1, G3-luokka
- 1. Sabine Mali / Juma, Saksa aika 25,70, nopeus: 5,06, tulos 0,00
- 2. Sabine Mali / Carlotta, Saksa aika 26,30, nopeus: 4,93, tulos 0,00
- 3. Marika Ruohonen / Zalama, Suomi aika 26,48, nopeus 4,91, tulos 0,00
Hyppyrata 1, G6-luokka
- 1. Corine Westveer / Morrey, Hollanti aika 24,93, nopeus 5,21, tulos 0,00
- 2. Thomas Pöllmann / Andi, Itävalta aika 26,70, nopeus 4,87, tulos 0,00
- 3. Jonna Malmberg / Ropperi, Suomi aika 27,90, nopeus 4,66, tulos 0,00
- …
- 6. Anne Juntunen / Usva, Suomi aika 31,16, nopeus 4,17, tulos 0,00
- 7. Saila Tiainen / Mimmi, Suomi aika 32,71, nopeus 3,97, tulos 0,00
- …
- 10. Sami Suominen / Mila, Suomi aika 32,62, nopeus 3,99, tulos 5,00
- 11. Anne Juntunen / Miro, Suomi aika 35,00, nopeus, 3,71, tulos 10,00
Agilityrata, G3-luokka
- 1. Sabine Mali / Juma, Saksa aika 40,11, nopeus 3,99, tulos 0,00
- 2. Veronika Lackmann / Imp, Saksa aika 41,58, nopeus 3,85, tulos 0,00
- 3. Marika Ruohonen / Zalama, Suomi aika 47,01, nopeus 3,40, tulos 0,00
- …
- 10. Marika Ruohonen / Tykki, Suomi aika 51,29, nopeus 3,12, tulos 10,00
Agilityrata, G6-luokka
- 1. Thomas Pöllmann / Andi, Itävalta aika 39,78, nopeus 4,02, tulos 0,00
- 2. Anne Juntunen / Miro, Suomi aika 42,17, nopeus 3,79, tulos 0,00
- 3. Sami Suominen / Mila, Suomi aika 45,79, nopeus 3,49, tulos 0,00
- …
- 5. Jonna Malmberg / Ropperi, Suomi aika 47,04, nopeus 3,40, tulos 0,00
- …
- 8. Saila Tiainen / Mimmi, Suomi aika 54,61, nopeus 2,93, tulos 0,00
- …
- 12. Sami Suominen / Whoopy, Suomi aika 43,94, nopeus 3,64, tulos 5,00
- …
- 19. Anne Juntunen / Usva, Suomi aika 64,34, nopeus 2,49, tulos 16,14
Hyppyrata 2, G3-luokka
- 1. Sabine Mali / Carlotta, Saksa aika 26,16, nopeus 5,28, tulos 0,00
- 2. Marika Ruohonen / Zalama, Suomi aika 26,66, nopeus 5,18, tulos 0,00
- 3. Jeroen Koerkamp / Bo, Hollanti aika 26,97, nopeus 5,12, tulos 0,00
Hyppyrata 2, G6-luokka
- 1. Corine Westveer / Morrey, Hollanti aika 24,80, nopeus 5,56, tulos 0,00
- 2. Erik Stoeten / Craig, Hollanti aika 25,02, nopeus 5,52, tulos 0,00
- 3. Zoe Fillery-Hammond / Chip, Iso-Britannia aika 27,04, nopeus 5,10, tulos 0,00
- 4. Anne Juntunen / Miro, Suomi aika 27,13, nopeus 5,09, tulos 0,00
- …
- 9. Anne Juntunen / Usva, Suomi aika 31,34, nopeus 4,40, tulos 0,00
- 10. Jonna Malmberg / Ropperi, Suomi aika 31,82, nopeus 4,34, tulos 0,00
- …
- 12. Saila Tiainen / Mimmi, Suomi aika 35,16, nopeus 3,92, tulos 0,00
- …
- 19. Sami Suominen / Whoopy, Suomi aika 33,29, nopeus 4,15, tulos 5,00
G3-luokka, kokonaistulokset
- 1. Marika Ruohonen / Zalama, Suomi aika 100,15, tulos 0,00
- 2. Sabine Mali / Carlotta, Saksa aika 91,62, tulos 5,00
- 3. Josef Zak / Kvinousek Tšekki aika 108,80, tulos 5,00
- …
- 13. Marika Ruohonen / Tykki, Suomi aika 1051,29, tulos 1010,0
G6-luokka, kokonaistulokset
- 1. Thomas Pöllman / Andi, Itävalta aika 94,96, tulos 0,00
- 2. Jonna Malmberg / Ropperi, Suomi aika 106,76, tulos 0,00
- 3. Saila Tiainen / Mimmi, Suomi aika 122,48, tulos 0,00
- …
- 6. Anne Juntunen / Miro, Suomi aika 104,30, tulos 10,00
- …
- 8. Anne Juntunen / Usva, Suomi aika 126,84, tulos 16,14
- …
- 16. Sami Suominen / Whoopy, Suomi aika 577,23, tulos 510,00
- …
- 23. Sami Suominen / Mila, Suomi aika 578,41, tulos 1505,0