Keilailun SM-joukkuekilpailu, Helsinki 17.3.2018
VAU:n keilailun SM-joukkuekilpailu järjestettiin lauantaina 17. maaliskuuta 2018 Helsingissä, Talin keilahallissa. Samanaikaisesti käytiin myös Keilacupin 7. osakilpailu.
Elinsiirron saaneet ja dialyysissä olevat
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys III 2882
- Ulla Saarinen 717 (tasoitus 10p./sarja)
- Marko Sariola 773
- Joni Saarinen 1332
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys I 2808
- Asko Hynynen 898
- Veijo Uotinen 779
- Markku Yrjänheikki 1131
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys IV 2766
- Jorma Wilen 756
- Janne Tirronen 995
- Martti Siekkinen 1015
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys V 2726
- Asko Räsänen 883
- Anne Helander 805 (tasoitus 10p./sarja)
- Hannu Ouvinen 978
- Päijät-Hämeen munuais- ja maksayhdistys 2646
- Mika Rajamäki 878
- Mauri Kuotola 737
- Tero Suominen 1031
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys II 2539
- Tarja Jaakonen 577 (tasoitus 10p./sarja)
- Mauri Tiainen 727
- Antti Toivola 1175
Liikuntavammaiset
- Kurikan Invalidit 2435
- Erkki Rintala 824
- Mauri Kariluoma 888
- Jari Joensuu 723
Kehitysvammaiset
- Imatran KV 2908
- Tarja Vihanto 843 (tasoitus 10p./sarja)
- Mika Niemeläinen 907
- Lauri Leiniäinen 1098
- Vantaan KV I 2904
- Henna Kokko 891 (tasoitus 10p./sarja)
- Laura Karhu 855 (tasoitus 10p./sarja)
- Timo Averjanov 1038
- Pohjola I 2862
- Anna Pakarinen 871 (tasoitus 10p./sarja)
- Johanna Koskinen 851 (tasoitus 10p./sarja)
- Tuomo Kukkohovi 1020
- Vantaan KV II 2573
- Maarit Tikko 799 (tasoitus 10p./sarja)
- Jonna Lehtonen 726 (tasoitus 10p./sarja)
- Ville Vappula 928
- Pohjola II 2526
- Perttu Koskinen 781
- Marika Kukkohovi 747 (tasoitus 10p./sarja)
- Jesse Ruokonen 938
- Tampere Seiskat 2334
- Tuulikki Jauhiainen 426 (tasoitus 10p./sarja)
- Mikko Kivikko 697
- Juuso Laakso 894
- Varkaus 2018
- Kari Hiltunen 623
- Timo Karhunen 554
- Antti Raak 841
Näkövammaiset
- Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset I 3238
- Tuija Näsilä 994 (tasoitus 10p./sarja)
- Jere Pienkellomäki 1250
- Esa Martikainen 934
- Päijät-Hämeen Näkövammaiset I 2653
- Kari Sipi 990
- Reijo Valminen 828
- Reima Valminen 835
- Keski-Suomen Näkövammaiset 2638
- Petri Mäkivirta 350 (tasoitus 31p./sarja)
- Mauno Sirviö 632 (tasoitus 71p./sarja)
- Harri Ahonen 1137
- Tampereen Seudun Näkövammaiset I 2623
- Mari Koskinen 853 (tasoitus 10p./sarja)
- Kari Jokinen 704
- Veli Jääskeläinen 1006
- Kuurosokeat Keilailijat I 2543
- Sari Isaksson 815 (tasoitus 10p./sarja)
- Jaakko Evonen 873
- Jari Kankkunen 795
- Etelä-Pohjanmaan Näkö I 2501
- Peter Rökman 575 (tasoitus 74p./sarja)
- Veikko Puutio 875
- Ritva Peltokangas 547 (tasoitus 10p./sarja)
- Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset II 2433
- Soini Kuosma 773
- Vesa Mykkänen 746
- Jarmo Pöyry 914
- Tampereen Seudun Näkövammaiset II 2408
- Markku Runtti 795
- Leena Yrjänäinen 710 (tasoitus 10p./sarja)
- Rauno Kivelä 843
- Etelä-Pohjanmaan Näkö II 2169
- Esa Räsänen 335 (tasoitus 80p./sarja)
- Martti Yläpelto 594
- Toni Vainio 760