Sokkopingiscup 2018–2019, 2. osaturnaus, Helsinki 8.2.2018

Sokkopingiscupin kauden 2018–2019 toinen osaturnaus järjestettiin lauantaina 8. joulukuuta 2018 Helsingin Iiris-keskuksessa.

A-luokka

Lohko AA

  • Olli Kytöviita–Tatu Lattu 0–2
  • Jari Linnavuori–Olli Kytöviita 0–2
  • Tatu Lattu–Jari Linnavuori 2–0

Lohkon loppujärjestys

  1. Tatu Lattu 2 2 0 4–0 4
  2. Olli Kytöviita 2 1 1 2–2 2
  3. Jari Linnavuori 2 0 2 0–4 0

Lohko AB

  • Juha Oikarainen–Ari Lahtinen 2–0
  • Jyri Grönlund–Juha Oikarainen 1–2
  • Ari Lahtinen–Jyri Grönlund 2–0

Lohkon loppujärjestys

  1. Juha Oikarainen 2 2 0 4–1 4
  2. Ari Lahtinen 2 1 1 2–2 2
  3. Jyri Grönlund 2 0 2 1–4 0

Lohko AC

  • Jaana Pesari–Jouni Viitamäki 2–0
  • Väinö Rihti–Jaana Pesari 0–2
  • Jouni Viitamäki–Väinö Rihti 2–0

Lohkon loppujärjestys

  1. Jaana Pesari 2 2 0 4–0 4
  2. Jouni Viitamäki 2 1 1 2–2 2
  3. Väinö Rihti 2 0 2 0–4 0

Lohko AD

  • Teemu Ruohonen–Heidi Torn 2–0
  • Konsta Kuorikoski–Teemu Ruohonen 0–2
  • Heidi Torn–Konsta Kuorikoski 2–0

Lohkon loppujärjestys

  1. Teemu Ruohonen 2 2 0 4–0 4
  2. Heidi Torn 2 1 1 2–2 2
  3. Konsta Kuorikoski 2 0 2 0–4 0

Sijoitusottelut, sijat 9–12

  • Jari Linnavuori–Jyri Grönlund 2–1
  • Väinö Rihti–Konsta Kuorikoski 0–2
  • Jari Linnavuori–Väinö Rihti 2–1
  • Jyri Grönlund–Konsta Kuorikoski 0–2
  • Konsta Kuorikoski–Jari Linnavuori 0–2
  • Jyri Grönlund–Väinö Rihti 2–1

Lohkon loppujärjestys

  1. Jari Linnavuori 3 3 0 6–2 6
  2. Konsta Kuorikoski 3 2 1 4–2 4
  3. Jyri Grönlund 3 1 2 3–5 2
  4. Väinö Rihti 3 0 3 2–6 0

Puolivälierät

  • Tatu Lattu–Heidi Torn 2–1
  • Juha Oikarainen–Jouni Viitamäki 2–0
  • Jaana PesariAri Lahtinen 0–2
  • Teemu Ruohonen–Olli Kytöviita 1–2

Sijoitusottelut, sijat 5–8

  • Heidi Torn–Jouni Viitamäki 0–2
  • Jaana Pesari–Teemu Ruohonen 2–1

Välierät

  • Tatu Lattu–Juha Oikaranen 0–2
  • Ari Lahtinen–Olli Kytöviita 1–2

Sijoitusottelu, sijat 7–8

  • Heidi Torn–Teemu Ruohonen 0–2

Sijoitusottelu, sijat 5–6

  • Jouni Viitamäki–Jaana Pesari 1–2

Pronssiottelu

  • Tatu Lattu–Ari Lahtinen 0–2

Loppuottelu

  • Juha Oikarainen–Olli Kytöviita 1–2

Loppujärjestys: 1) Olli Kytöviita, 2) Juha Oikarainen, 3) Ari Lahtinen, 4) Tatu Lattu, 5) Jaana Pesari, 6) Jouni Viitamäki, 7) Teemu Ruohonen, 8) Heidi Torn, 9) Jari Linnavuori, 10) Konsta Kuorikoski, 11) Jyri Grönlund, 12) Väinö Rihti.

Sokkopingiscupin A-luokan tilanne 2. osaturnauksen jälkeen

  • 1. Olli Kytöviita 24
  • 2. Juha Oikarainen 16
  • 3. Ari Lahtinen 13
  • 3. Jaana Pesari 13
  • 3. Teemu Ruohonen 13
  • 6. Tatu Lattu 8
  • 6. Jouni Viitamäki 8
  • 8. Heidi Torn 5
  • 9. Jari Linnavuori 5
  • 10. Konsta Kuorikoski 1
  • 10. Jarno Vilén 1
  • 12. Hanna Vilmi 0
  • 12. Jyri Grönlund 0
  • 12. Väinö Rihti 0

 

B-luokka

Lohko BA

  • Solina Rosti–Olga Nikitina 2–0
  • No Name–Mikael Karinen 2–1
  • Merily Stalfeldt–Olga Nikitina 0–2
  • Mikael Karinen–Solina Rosti 0–2
  • No Name–Merily Stalfeldt 2–0
  • Olga Nikitina–Mikael Karinen 2–0
  • Solina Rosti–No Name 2–0
  • Mikael Karinen–Merily Stalfeldt 0–2
  • Olga Nikitina–No Name 0–2
  • Merily Stalfeldt–Solina Rosti 0–2

Lohkon loppujärjestys

  1. Solina Rosti 4 4 0 8–0 8
  2. No Name 4 3 1 6–3 6
  3. Olga Nikitina 4 2 2 4–4 4
  4. Merily Stalfeldt 4 1 3 2–6 2
  5. Mikael Karinen 4 0 4 1–8 0

Lohko BB

  • Jaakko Tulisalo–Ronja Oja 2–0
  • Medina Omeragic–Kais Kiiski 2–0
  • Kais Kiiski–Jaakko Tulisalo 1–2
  • Medina Omeragic–Ronja Oja 2–0
  • Jaakko Tulisalo–Medina Omeragic 2–0
  • Ronja Oja–Kais Kiiski 2–1

Lohkon loppujärjestys

  1. Jaakko Tulisalo 3 3 0 6–1 6
  2. Medina Omeragic 3 2 1 4–2 4
  3. Ronja Oja 3 1 2 2–5 2
  4. Kais Kiiski 3 0 3 2–6 0

Lohko BC

  • Mira-Maria Kuudanpaiste–Riikka Kannisto 2–1
  • Paavo Tulisalo–Ivan Mazmanidi 0–2
  • Mira-Maria Kuudanpaiste–Paavo Tulisalo 2–1
  • Riikka Kannisto–Ivan Mazmanidi 1–2
  • Ivan Mazmanidi–Mira-Maria Kuudanpaiste 2–0
  • Riikka Kannisto–Paavo Tulisalo 2–0

Lohkon loppujärjestys

  1. Ivan Mazmanidi 3 3 0 6–1 6
  2. Mira-Maria Kuudanpaiste 3 2 1 4–4 4
  3. Riikka Kannisto 3 1 2 4–4 2
  4. Paavo Tulisalo 3 0 3 1–6 0

Lohko BD

  • Jussi Rosti–Anna-Kaisa Oksanen 2–0
  • Jarkko Setälä–Jussi Rosti 0–2
  • Anna-Kaisa Oksanen–Tiia Innos 0–2
  • Tiia Innos–Jarkko Setälä 2–0
  • Jussi Rosti–Tiia Innos 0–2
  • Jarkko Setälä–Anna-Kaisa Oksanen 2–0

Lohkon loppujärjestys

  1. Tiia Innos 3 3 0 6–0 6
  2. Jussi Rosti 3 2 1 4–2 4
  3. Jarkko Setälä 3 1 2 2–4 2
  4. Anna-Kaisa Oksanen 3 0 3 0–6 0

Sijoitusottelut, sijat 13–16

  • Merily Stalfeldt–Kais Kiiski 2–0
  • Anna-Kaisa Oksanen–Paavo Tulisalo 2–0

Sijoitusottelut, sijat 9–12

  • Olga Nikitina–Ronja Oja 2–1
  • Jarkko Setälä–Riikka Kannisto 0–2

Sijoitusottelut, sijat 5–8

  • No Name–Medina Omeragic 0–2
  • Jussi Rosti–Mira-Maria Kuudanpaiste 2–1

Välierät

  • Solina Rosti–Jaakko Tulisalo 2–0
  • Tiia Innos–Ivan Mazmanidi 0–2

Sijoitusottelu, sijat 15–16

  • Kais Kiiski–Paavo Tulisalo 0–2

Sijoitusottelu, sijat 13–14

  • Merily Stalfeldt–Anna-Kaisa Oksanen 1–2

Sijoitusottelu, sijat 11–12

  • Ronja Oja–Jarkko Setälä 2–0

Sijoitusottelu, sijat 9–10

  • Olga Nikitina–Riikka Kannisto 0–2

Sijoitusottelu, sijat 7–8

  • No Name–Mira-Maria Kuudanpaiste 0–2

Sijoitusottelu, sijat 5–6

  • Medina Omeragic–Jussi Rosti 2–0

Pronssiottelu

  • Jaakko Tulisalo–Tiia Innos 1–2

Loppuottelu

  • Solina Rosti–Ivan Mazmanidi 0–2

Loppujärjestys: 1) Ivan Mazmanidi, 2) Solina Rosti, 3) Tiia Innos, 4) Jaakko Tulisalo, 5) Medina Omeragic, 6) Jussi Rosti, 7) Mira-Maria Kuudanpaiste, 8) No Name, 9) Riikka Kannisto, 10) Olga Nikitina, 11) Ronja Oja, 12) Jarkko Setälä, 13) Anna-Kaisa Oksanen, 14) Merily Stalfeldt, 15) Paavo Tulisalo, 16) Kais Kiisko, 17) Mikael Karinen

Sokkopingiscupin B-luokan tilanne 2. osaturnauksen jälkeen

  • 1. Solina Rosti 18
  • 2. Ivan Mazmanidi 12
  • 2. Väinö Rihti 12
  • 4. Jaakko Tulisalo 10
  • 4. Jussi Rosti 10
  • 4. Jyri Grönlund 10
  • 7. Tiia Innos 8
  • 7. Mira-Maria Kuudanpaiste 8
  • 9. Medina Omeragic 5
  • 10. Riikka Kannisto 3
  • 10. Paavo Tulisalo 3
  • 12. No Name 2
  • 12. Olga Nikitina 2
  • 14. Anna-Kaisa Oksanen 1
  • 15. Jarkko Setälä 0
  • 15. Kais Kiiski 0
  • 15. Merily Stalfeldt 0
  • 15. Ronja Oja 0
  • 15. Mikael Karinen 0