Salibandyn erityisryhmien SM-turnaus, Espoo 16.2.2019
Salibandyn erityisryhmien SM-turnaus pelattiin lauantaina 16. helmikuuta 2019 Espoossa. Turnaukseen osallistui 21 joukkuetta, jotka oli jaettu neljään eri sarjaan. Kilpasarjan voiton vei nimiinsä Kuopion Welhot, haastesarjan voitti Hämeenlinnan HJS, harrastesarjan ykkönen oli porilainen Karhut ja Soft-sarjan paras puolestaan isäntäseura Oilers Espoosta.
Kilpasarja
- Tuliketut–Koovee 1–15
- Welhot–Tuliketut 8–4
- Welhot–Koovee 7–4
Loppujärjestys
- Welhot, Kuopio 2 2 0 0 15–8 4
- Koovee, Tampere 2 1 0 1 19–8 2
- Tuliketut, Tuusula 2 0 0 2 5–23 0
Haastesarja
Lohko A
- Welhot–Elämöitsijät 1–5
- Welhot–HJS 1–14
- Elämöitsijät–HJS 3–4
Lohko A:n loppujärjestys
- HJS, Hämeenlinna 2 2 0 0 18–4 4
- Elämöitsijät, Jyväskylä 2 1 0 1 8–5 2
- Welhot, Kuopio 2 0 0 2 2–19 0
Lohko B
- Vaappuankat–Koovee 1–1
- Vaappuankat–Porvoo 10–0
- Koovee–Porvoo 12–1
Lohko B:n loppujärjestys
- Koovee, Tampere 2 1 1 0 13–2 3
- Vaappuankat, Turku 2 1 1 0 11–1 3
- Porvoo 2 0 0 2 1–22 0
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Welhot–Porvoo 1–2
Pronssiottelu
- Elämöitsijät–Vaappuankat 3–6
Loppuottelu
- HJS–Koovee 7–3
Loppujärjestys
- HJS, Hämeenlinna
- Koovee, Tampere
- Vaappuankat, Turku
- Elämöitsijät, Jyväskylä
- Porvoo
- Welhot, Kuopio
Harrastesarja
Lohko A
- Oilers–Kontu 3–5
- Oilers–Karhut 2–5
- Kontu–Karhut 4–5
Lohko A:n loppujärjestys
- Karhut, Pori 2 2 0 0 10–6 4
- Kontu, Helsinki 2 1 0 1 9–8 2
- Oilers, Espoo 2 0 0 2 5–10 0
Lohko B
- Vaappuankat–Tuliketut 8–3
- Vaappuankat–Indians 4–6
- Tuliketut–Indians 3–9
Lohko B:n loppujärjestys
- Indians, Espoo 2 2 0 0 15–7 4
- Vaappuankat, Turku 2 1 0 1 12–9 2
- Tuliketut, Tuusula 2 0 0 2 6–17 0
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Oilers–Tuliketut 18–1
Pronssiottelu
- Kontu–Vaappuankat 11–2
Loppuottelu
- Karhut–Indians 7–0
Loppujärjestys
- Karhut, Pori
- Indians, Espoo
- Kontu, Helsinki
- Vaappuankat, Turku
- Oilers, Espoo
- Tuliketut, Tuusula
Soft-sarja
Lohko A
- Indians–Älämölöt 1–10
- Indians–Welhot 0–10
- Älämölöt–Welhot 1–2
Lohko A:n loppujärjestys
- Welhot, Kuopio 2 2 0 0 12–1 4
- Älämölöt, Jyväskylä 2 1 0 1 11–3 2
- Indians, Espoo 2 0 0 2 1–20 0
Lohko B
- Sähikäiset–Koovee 2–7
- Oilers–Koovee 4–1
- Sähikäiset–Oilers 0–6
Lohko B:n loppujärjestys
- Oilers, Espoo 2 2 0 0 10–1 4
- Koovee, Tampere 2 1 0 1 8–6 2
- Sähikäiset, Kirkkonummi 2 0 0 2 2–13 0
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Indians–Sähikäiset 3–10
Pronssiottelu
- Älämölöt–Koovee 0–8
Loppuottelu
- Welhot–Oilers 1–6
Loppujärjestys
- Oilers, Espoo
- Welhot, Kuopio
- Koovee, Tampere
- Älämölöt, Jyväskylä
- Sähikäiset, Kirkkonummi
- Indians, Espoo