Boccian sisäkenttien SM-kilpailut (henk.koht., pari), Liikuntakeskus Pajulahti 26.–28.4.2019
Boccian sisäkenttien SM-kilpailut henkilökohtaisissa ja parien sarjoissa pelattiin 26.–28. huhtikuuta 2019 Liikuntakeskus Pajulahdessa, Lahden Nastolassa. Henkilökohtaisiin sarjoihin osallistui 71 pelaajaa ja parisarjoihin 33 paria.
HENKILÖKOHTAISET SARJAT
Luokat 2–3
- Raimo Nevanen, Seinäjoki
- Juha Rajala, Kukko Team Rauma
- Teemu Mäkinen, Tampere
- Tuija Sinisalo, Tampere
- Jouko Lumme, Vantaa
- Jorma Parviainen, Nokia
Naiset
- Tellervo Salminen, Mänttä
- Aune Koivula, Mänttä
- Aino Nykänen, Haapavesi
- Hilkka Flyktman, Mänttä
- Ritva Pohjola, Seinäjoki
- Kaija Paimola, Kukko Team Rauma
Yleinen
- Jorma Naroma, Tampere
- Lasse Mäkinen, Tampere
- Jorma Makkonen, Kukko Team Rauma
- Kari Hokkanen, Kukko Team Rauma
- Jorma Karp, Kukko Team Rauma
- Pertti Gustafsson, Mänttä
Veteraanisarjassa (80-v) ei ollut osanottajia.
PARISARJAT
Luokat 2–3
- Mänttä-Nokia (Onerva Uuttera, Jorma Parviainen)
- Tampere (Teemu Mäkinen, Tuija Sinisalo)
- Salo-Vantaa (Eero Oikarinen, Jouko Lumme)
- Kukko Team Rauma-Seinäjoki (Päivi Miettinen, Raimo Nevanen)
- Jokilaakso (Mika Taimi, Simo Suomi)
- Pieksämäki-Kukko Team Rauma (Matti Jämsä, Jaana Törmä)
Naiset
- Pieksämäki-Seinäjoki (Virve Jämsä, Ritva Pohjola)
- Mänttä III (Pirkko Hyytiäinen, Tellervo Salminen)
- Mänttä II (Aune Koivula, Hilkka Flyktman)
- Kukko Team Rauma II (Inkeri Päivinen, Kaija Paimola)
- Nokia-Pori (Marjatta Lehtinen, Mirjam Saarinen)
- Teuva (Liisa Kaurila, Pirkko Nevanen)
- Jokilaakso (Seija Kuula, Marjatta Kriivari)
- Vaasa-Kauhajoki (Päivi Kari, Tuula Hakola)
- Mäntti I (Terttu Salo, Mervi Aalto)
- Helsinki (Anja Vakkuri, Paula Talpia)
- Kukko Team Rauma I (Ritva Makkonen, Riitta Tarvonen)
Yleinen
- Kukko Team Rauma I (Esa Haliseva, Jorma Karp)
- Seinäjoki (Jussi Pohjola, Lauri Harjamäki)
- Tampere I (Lasse Mäkinen, Jorma Naroma)
- Kukko Team Rauma III (Kari Hokkanen, Pentti Mäkilä)
- Kukko Team Rauma VI (Marko Ylikleemola, Keijo Leppänen)
- Teuva (Asko Saksa, Jorma Yliranta)
Kouru- ja 1-luokka
Pajulahdessa pelattiin paraboccian kouru- ja 1-luokan henkilökohtainen 2/4 SM-osakilpailu.
- Jari Rummukainen, Joensuu
- Johanna Manninen, Tampere
- Toni Ovaskainen, Lahti
- Juho Lehtonen, Hämeenlinna
- Tommy Niemi, Tampere
- Sakari Solasaari, Lahti
Pistetilanne 2/4 osakilpailun jälkeen
- Jari Rummukainen, Joensuu 10 pistettä
- Johanna Manninen, Tampere 5
- Juho Lehtonen, Hämeenlinna 4
- Toni Ovaskainen, Lahti 3
Seuraava osakilpailu: 14.9.2019 Kiipulan kuntoutuskeskus, Janakkala