Jokilaakson Liikkujien TUL:n 100-vuotisjuhlabocciakilpailut, Harjavalta 19.6.2019
Jokilaakson Liikkujat ry. järjesti TUL:n 100-vuotisjuhlavuoden bocciakilpailut keskiviikkona 19. kesäkuuta 2019 Harjavallan Vinnarissa.
Luokat 2–3 henkilökohtainen kilpailu suoraan finaalina
- Marko Ylikleemola Rauman Inva, Kukko Team 14 p
- Rea Koskela Jokilaakson Liikkujat 10 p
- Mika Taimi Jokilaakson Liikkujat 9 p
- Jaana Törmä Kukko Team, Rauma 8 p (pikkup. +1)
- Simo Suomi Jokilaakson Liikkujat 8 p (pikkup. -18)
- Sanna-Kaisa Virtanen Jokilaakson Liikkujat 5 p
- Anni Lähdeaho Jokilaakson Liikkujat 2 p.
Naiset parikilpailu kaksinkertainen sarja suoraan finaalina
- Mäntän Seudun Inva Pirkko Hyytiäinen/Hilkka Flyktman 11 p
- Rauman Eläkkeensaajat I Tuija Leino/Katriina Tuominen 10 p
- Rauman Eläkkeensaajat II Taina Mäkilä/Ritva Makkonen 9 p
- Eurajoen Eläkkeensaajat Raija Uusi-Marttila/Pirjo Helenius 8 p (pikkup. +9)
- Meri-Pori ES/Vaasa ES Seija Kuula/Päivi Kari 8 p (pikkup. +8)
- Jokilaakson Liikkujat Marjatta Kriivari/Raili Mäenpää 4 p (pikkup. -6)
- Jokilaakson Liikkujat II Aune Niemi/Irja Mustonen 4 p (pikkup. -14)
- Harjavallan Haka 2 p
Yleinen alkulohko I
- Uotilan Työväen Urheilijat 17 p
- Rauman Eläkkeensaajat I 14 p
- Harjavallan Haka I 12 p (pikkup +9)
- Tampereen Inva I Lasse Mäkinen/Teemu Mäkinen 12 p (pikkup +4)
- Jokilaakson Liikkujat I Seppo Mäkinen/Pentti Jalonen 11 p
- Pomarkun Eläkkeensaajat Jukka Hatanpää/Seppo Ojala 10 p (pikkup.-7)
- Kukko Team I Rauma Tapio Haliseva/Jorma Tikkanen 10 p (pikkup.-9)
- Harjavallan Haka III Hannu Huhtala/Pentti Raitoharju 9 p
- Jokilaakson Liikkujat III Kauko Ojala/Jukka Palomäki 7 p
- Eurajoen Eläkkeensaajat III Aimo Mattila/Tarmo 4 p (pikkup.-24)
- Eurajoen Eläkkeensaajat I Teemu Jussinoja/Raimo Järvi 4 p (pikkup, -30)
Yleinen alkulohko II
- Kukko Team II Rauma Pentti Mäkilä/Kari Hokkanen 18 p
- Pomarkun Pyry Seppo Vuorela/Tauno Huhtaniemi 16 p
- Eurajoen Eläkkeensaajat IV Juhani Löytönen/Markku Kiikola 12 p (pikkup, +14)
- Jokilaakson Liikkujat II Jorma Stenroos/Harry Haapanen 12 p (pikkup, +8)
- Viialan Eläkkeensaajat Matti Virtanen/Leena Virtanen/Erkki Baldauf 10 p
- Rauman Eläkkeensaajat II Jorma Makkonen/Martti Leino 9 p
- Harjavallan S Invalidit Kaija Ojala/Pentti Ojala 8 p (pikkup, -18)
- Harjavallan Haka Regina Henttinen/Kari Henttinen 8p (pikkup. -35)
- Eurajoen Eläkkeensaajat II 7 p
- Tampereen S Inva 5 p (pikkup. -23)
- Harjavallan Haka II Keijo Simula/Jorma Virtanen 5 p (pikup. -39).
Yleinen finaali
- Kukko Team Rauma II Kari Hokkanen/Pentti Mäkilä 10 p
- Rauman Eläkkeensaajat I Jorma Karpp/Toivo Mäkilä 6 p
- Pomarkun Pyry Seppo Vuorela/Tauno Huhtaniemi 4 p (pikkup. +3)
- Uotilan Työväen Urheilijat Vesa Tuominen/Juhani Hirvonen 4 p (pikkkup. -4)
- Eurajoen Eläkkeensaajat IV Juhani Löytönen/Marku Kiikola 3 p (pikkup. -6)
- Harjavallan Haka I Juha Karvonen/Jarmo Rautiainen 3 p (pikkup. -8)