Sokkopingiksen Amber of Liepija -turnaus, Liepija, Latvia 26.–28.7.2019
Kolme suomalaispelaajaa osallistui 26.–28. heinäkuuta 2019 Latvian Liepajassa pelattuun kansainväliseen sokkopingisturnaukseen. Juha Oikarainen sijoittui viidenneksi, Jouni Viitamäki 14:nneksi ja Olli Kytöviita 21:nneksi.
Alkulohko C
- Olli Kytöviita Suomi–Emil Nilsson Ruotsi 2–0 (12–4, 11–0)
- Andreas Schmitz Saksa–Olli Kytöviita Suomi 2–0 (12–5, 11–9)
- Olli Kytöviita Suomi–Marco Carrai Italia 0–2 (4–11, 1–12)
Alkulohko C:n loppujärjestys
- Marco Carrai Italia 3 3 0 +46 3
- Andreas Schmitz Saksa 3 2 1 +5 2
- Olli Kytöviita Suomi 3 1 2 -8 1
- Emil Nilsson Ruotsi 3 0 3 -43 0
Alkulohko D
- Jouni Viitamäki Suomi–Maksim Meledin Venäjä 2–0 (12–5, 11–6)
- Ariel Kiresztura Puola–Jouni Viitamäki Suomi 1–2 (12–8, 8–11, 5–11)
- Jouni Viitamäki Suomi–Luciano Florio Italia 2–0 (11–8, 11–9)
Alkulohko D:n loppujärjestys
- Jouni Viitamäki Suomi 3 3 0 +22 3
- Ariel Kiresztura Puola 3 2 1 +13 2
- Luciano Florio Italia 3 1 2 +6 1
- Maksim Meledin Venäjä 3 0 3 -41 0
Alkulohko G
- Juha Oikarainen Suomi–Dominique Breard Ranska 2–0 (11–2, 12–1)
- Stefano Greci Italia–Juha Oikarainen Suomi 0–2 (6–12, 7–11)
- Juha Oikarainen Suomi–Raimonds Briezkalns Latvia 2–0 (11–8, 11–8)
Alkulohko G:n loppujärjestys
- Juha Oikarainen Suomi 3 3 0 +36 3
- Raimonds Briezkalns Latvia 3 2 1 +19 2
- Stefano Greci Italia 3 1 2 -14 1
- Dominique Breard Ranska 3 0 3 -41 0
Ylempi jatkolohko N
- Jouni Viitamäki Suomi–Vladislav Lapchenko Venäjä 0–2 (7–12, 8–11)
- Pavol Kubosko Slovakia–Juha Oikarainen Suomi 2–0 (11–6, 11–9)
- Siarhei Shkibel Valko-Venäjä–Jouni Viitamäki Suomi 1–2 (7–12, 11–7, 7–11)
- Vladislav Lapchenko Venäjä–Juha Oikarainen Suomi 1–2 (4–12, 13–10, 7–11)
- Juha Oikarainen Suomi–Siarhei Shkibel Valko-Venäjä 1–2 (10–12, 11–9, 5–11)
- Jouni Viitamäki Suomi–Juha Oikarainen Suomi 1–2 (4–11, 11–2, 12–14)
- Jouni Viitamäki Suomi–Pavol Kubosko Slovakia 2–1 (10–12, 12–2, 13–11)
Jatkolohko N:n loppujärjestys
- Pavol Kubosko Slovakia 4 3 1 +25 3
- Juha Oikarainen Suomi 4 2 2 -4 2
- Vladislav Lapchenko Venäjä 4 2 2 0 2
- Jouni Viitamäki Suomi 4 2 2 +7 2
- Siarhei Shkibel Valko-Venäjä -28 1
Alempi jatkolohko P
- Igor Balitskii Venäjä–Olli Kytöviita Suomi 0–2 (7–11, 12–14)
- Juris Strazdins Latvia–Olli Kytöviita Suomi 0–2 (10–12, 7–11)
- Olli Kytöviita Suomi–Miroslav Marcinko Slovakia 2–0 (11–4, 11–7)
- Olli Kytöviita Suomi–Benjamin Samoray Saksa 2–0 (12–10, 11–8)
Jatkolohko B:n loppujärjestys
- Olli Kytöviita Suomi 4 4 0 +28 4
- Benjamin Samoray Saksa 4 3 1 +32 3
- Miroslav Marcinko Slovakia 4 1 3 -17 1
- Juris Strazdins Latvia 4 1 3 -23 1
- Igor Balitskii Venäjä 4 1 3 -20 1
Sijoitusottelut, sijat 13–16
- Dusan Milo Slovakia–Jouni Viitamäki Suomi 2–0 (11–7, 11–7)
- Ariel Kiresztura Puola–Jouni Viitamäki Suomi 0–2 (3–11, 9–11)
Puolivälierät
- Krystian Kisiel Puola–Juha Oikarainen Suomi 3–1 (3–12, 11–6, 12–10, 11–9)
- Adrian Sloninka Puola–Deniss Ovsjannikovs Latvia 3–2 (12–10, 11–5, 6–12, 10–13, 12–7)
- Pavol Kubosko Slovakia–Lukasz Byczkowski Puola 3–2 (10–12, 11–9, 11–8, 5–12, 11–9)
- Marco Carrai Italia–Vladimir Polyakov Venäjä 0–3 (3–12, 8–11, 3–12)
Sijoitusottelu, sijat 5–8
- Juha Oikarainen Suomi–Deniss Ovsjannikovs Latvia 2–0 (11–0, 11–5)
Välierät
- Krystian Kisiel Puola–Adrian Sloninka Puola 2–3 (11–2, 6–12, 12–1, 8–12, 1–12)
- Pavol Kubosko Slovakia–Vladimir Polyakov Venäjä 1–3 (12–10, 8–11, 3–12, 5–11)
Sijoitusottelu, sijat 21–22
- Matus Marcin Slovakia–Olli Kytöviita Suomi 1–2 (8–11, 12–8, 3–11)
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Juha Oikarainen Suomi–Marco Carrai Italia 2–1 (9–11, 12–10, 11–5)
Pronssiottelu
- Krystian Kisiel Puola–Pavol Kubosko Slovakia 3–1 (12–8, 11–6, 9–11, 11–3)
Loppuottelu
- Adrian Sloninka Puola–Vladimir Polyakov Venäjä (jostain syystä tulosta ei ollut päivitetty Game Results Onlineen)