Ratsastuksen Special Olympics -mestaruuskilpailut, Virolahti 21.–22.9.2019
Kartanon Ratsastajat järjesti ratsastuksen Special Olympics -mestaruuskilpailut Working Trailissa ja kouluratsastuksessa 21.–22. syyskuuta 2019 Harjun Oppimiskeskuksessa Virolahdella
Lauantai 21.9.
KÄYNTIOHJELMA ryhmä 1
- 1. Lotta Romsi, Kartanon Ratsastajat – Rommi, 47,5 pist.
- 2. Klaus Müller, Kartanon Ratsastajat – Monni, 44,0 pist.
- 2. Maija Pyy, Kartanon Ratsastajat – Murmeli, 44,0 pist.
- 3. Annika Olo, Kartanon Ratsastajat – Asko, 39,0 pist.
- 4. Siiri Hyytiä, Kartanon Ratsastajat – Liina, 38,5 pist.
KÄYNTIOHJELMA ryhmä 2
- 1. Totti Sarasti, Kartanon Ratsastajat – Pepe, 42,0 pist.
- 2. Sandra Siljander, Kartanon Ratsastajat – Rommi, 41,0 pist.
- 3. Nea Peltonen, Kartanon Ratsastajat – Murmeli, 39,0 pist.
- 4. Viivi Pelander, Kartanon Ratsastajat – Monni, 38,5 pist.
- 5. Nea Andersson, Kotkan Ratsastajat – Asko, 37,5 pist.
- 6. Lilli Lahdes, Kartanon Ratsastajat – Liina, 35,0 pist.
RAVIOHJELMA ryhmä 1
- 1. Joonas Rasinen, Kartanon Ratsastajat – Asko, 63,5 pist.
- 2. Olli Aarnio, Kartanon Ratsastajat – TB, 59,5 pist.
- 3. Tiia Lehto, Kartanon Ratsastajat – Pepe, 57,5 pist.
- 4. Milla Lyijynen, Kotkan Ratsastajat – Helmer, 57,0 pist.
RAVIOHJELMA ryhmä 2
- 1. Niko Puranen, Kartanon Ratsastajat – Monni, 57,0 pist.
- 2. Ida Lindström, Kartanon Ratsastajat – Liina, 53,0 pist.
- 3. Saga Hänninen, Kartanon Ratsastajat – Rommi, 50,5 pist.
- 3. Aino Miettinen, Kartanon Ratsastajat – Murmeli, 50,5 pist.
- 4. Viivi Laine, Kartanon Ratsastajat – Karkki, 50,0 pist.
LAUKKAOHJELMA ryhmä 1
- 1. Ronja Laakkonen, Eriksnäsin ratsastajat – Karkki, 66,0 pist.
- 2. Sanni Sorvo, Kouvolan Ratsastajat – Pepe, 62,0 pist.
- 3. Sofia Tikkanen, Helsingin Ratsastajat – Asko, 61,5 pist.
- 4. Inka Kolhinoja, Hämeen Ratsastajat – Monni, 61,0 pist.
- 5. Krista Rautio, Etelä-Karjalan Urheiluratsastajat – Helmeri, 60,0 pist.
LAUKKAOHJELMA ryhmä 2
- 1. Toomas Lahtinen, Kartanon Ratsastajat – TB, 62,5 pist.
- 2. Olli Konola, Kartanon Ratsastajat – Helmeri, 60,0 pist.
- 3. Jenny Kärkkäinen, Riding Team Gold Horses – Karkki, 58,0 pist.
- 4. Tanja Pyykkö, Tammer Riders – Pepe, 57,5 pist.
LAUKKAOHJELMA ryhmä 3
- 1. Wivan Atrila, Kartanon Ratsastajat – TB, 56,5 pist.
- 2. Sara Ristimäki, Korpilahden Ratsastajat – Monni, 54,0 pist.
- 3. Teo Ruoslahti, Kartanon Ratsastajat – Liina, 54,0 pist.
- 4. Ilona Koskinen, Riding Team Gold Horses – Karkki, 53,5 pist.
Sunnuntai 22.9.
KÄYNTI 2015, ryhmä 1
- 1. Klaus Müller, Kartanon Ratsastajat – Monni, 65,667 %
- 2. Maija Pyy, Kartanon Ratsastajat – Murmeli, 63,333 %
- 3. Lotta Romsi, Kartanon Ratsastajat – Rommi, 60,333 %
- 4. Siiri Hyytiä, Kartanon Ratsastajat – Liina, 60,000 %
- 5. Annika Olo, Kartanon Ratsastajat – Asko, 57,667 %
KÄYNTI 2015, ryhmä 2
- 1. Sandra Siljander Kartanon Ratsastajat – Rommi, 63,000 %
- 2. Totti Sarasti Kartanon Ratsastajat – Pepe, 60,333 %
- 3. Nea Peltonen Kartanon Ratsastajat – Murmeli, 58,000 %
- 4. Viivi Pelander Kartanon Ratsastajat – Monni, 57,667 %
- 5. Lilli Lahdes Kartanon Ratsastajat – Liina, 57,333 %
RAVI 2019, ryhmä 1
- 1. Joonas Rasinen Kartanon Ratsastajat – Asko, 68,182 %
- 2. Tiia Lehto Kartanon Ratsastajat – Pepe, 65,000 %
- 3. Olli Aarnio Kartanon Ratsastajat – TB, 60,909 %
RAVI 2019, ryhmä 2
- 1. Ida Lindström Kartanon Ratsastajat – Liina, 62,727 %
- 2. Saga Hänninen Kartanon Ratsastajat – Rommi, 60,455 %
- 2. Aino Miettinen Kartanon Ratsastajat – Pepe, 60,455
- 3. Niko Puranen Kartanon Ratsastajat – Monni, 60,000 %
- 4. Viivi Laine Kartanon Ratsastajat – Karkki, 52,727 %
LAUKKA 2019, ryhmä 1
- 1. Krista Rautio, Etelä-Karjalan Urheiluratsastajat – Helmeri, 67,333 %
- 2. Sofia Tikkanen, Helsingin Ratsastajat – Asko, 65,667 %
- 3. Ronja Laakkonen, Eriksnäsin ratsastajat – Karkki, 65,000 %
- 4. Inka Kolhinoja, Hämeen Ratsastajat – Monni, 64,667 %
- 5. Sanni Sorvo, Kouvolan Ratsastajat – Pepe, 64,000 %
LAUKKA 2019, ryhmä 2
- 1. Toomas Lahtinen, Kartanon Ratsastajat – TB, 65,667 %
- 2. Jenny Kärkkäinen, Riding Team Gold Horses – Karkki, 63,333 %
- 3. Olli Konola, Kartanon Ratsastajat – Helmeri, 61,333 %
LAUKKA 2019, ryhmä 3
- 1. Ilona Koskinen, Riding Team Gold Horses – Karkki, 62,667 %
- 2. Wivan Atrila, Kartanon Ratsastajat – TB, 61,333 %
- 3. Sara Ristimäki, Korpilahden Ratsastajat – Monni, 60,000 %
- 4. Teo Ruoslahti, Kartanon Ratsastajat – Liina, 59,667 %